2. 11. 2013

Rostlinná versus živočišná strava

Dnešní miničlánek bych chtěla věnovat poznatkům  v rostlinné versus živočišné stravě a vlivu na formaci těla.

Mnozí co sledují můj blog vědí, že počátkem prázdnin jsem nasadila CKD a měla jsem velký problém s vysokým PH v těle což jsem byla nucena regulovat, protože abych si úmyslně ubližovala  a pod tímto vlivem si vyvovalala civilizační nemoc - tak to tedy ne na to se mám hodně ráda.
Dnes tedy mohu srovnávat živočišnou stravu s rostlinnou.
Živočišná strava na které se zakládá hlavně fitness a kulturistika s menším příjmem obilovin a zeleniny  pro mne není, překyseluje mne a hlavně jsem unavená bez energie.
Čistě rostilnná strava na bázi zeleniny,  ovoce a ořechů s naklíčenými obilovinami a luštěninami mi vyhovuje vše je v rovnováze , ale přibírám po ní když  jím více obilovin, ovoce a ořechů či semen Co tedy pro mne platí? Jednoznačně vitariánství s omezením sacharidů ( ovoce), doplněno ořechy v optimálním množství. Tak se cítím nejlépe a dokáži formovat.

 A jak vypadá takový můj oběd?

Třeba takto, prostě cuketu miluji a houby taky, snědla jsem 2 takovéto porce.
Přidat popisek

7 komentářů:

 1. :) Já se snažím zas nic nevyřazovat a hlavně všechno střídat ;) Z toho jídla bych se určo nenajedla :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý máme jiný přístup k tomu, já hledím na zdraví a od toho se vše odvíjí , pro mne je to priorita. :-)

   Vymazat
  2. Vsak je skvele jak jsi bypozorovala co pasuje tobe ;-) tady aspon vidime jak je kazde telo jine :-)

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Bianko ano po ovoci můžeš nabrat nějaké to kilo, proto se doporučuje pouze 200g za den a to jsou 2 malé banány či 2 jablka je to za předpokladu, že jíš racionální stravu, pokud jsi vitariánka, tak ho můžeš sníst kvůli energetické rovnováze o trochu více a samozřejmě doplnit zdravými tuky.
   Přibírání může mít mnoho důvodů, pokud si zapisuješ co sníš, tak se tam dají hledat chyby.Příčina může být stres, nedostatek spánku, ale i špatný pitný režim. :-)

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. napsala jsem vám i na email :)

   Vymazat

Prosím neregistrované o použití: název/adresaURL, zadejte jen jméno nebo přezdívku. Prakticky jste stejně anonymní a lépe se v tom orientují čtenáři včetně mě. Děkuji.