17. 11. 2013

Chcete hubnout v zimě?Jak víte přichází pomalu zima a s ní samořejmě první mrazíky a sníh, je tedy správné hubnout v zimě, když se náš organismus na ni připravuje a ukládá si tuk potřebný tolik k přežití?   Ve snaze zhubnout nebo si alespoň držet linii jíme potraviny, které sice účinně bojují proti přebytečným kilogramům, ale také náš organismus ochlazují. Ochlazený organismus nedokáže spalovat tuky, proto je třeba jej znovu probudit k činnosti.
Špatná strava

Také někdy uvažujete nad tím, proč máte pořád studené ruce a nohy, ačkoliv nosíte ty nejteplejší ponožky a rukavice? Proč tímto trpíme jen my, ženy, a muži stále hoří jako kamna? Svou zimomřivost si většina z nás způsobuje nedostatkem pohybu a špatným jídlem.

Zahřejte se správným jídlem

Ve snaze zhubnout nebo si alespoň držet linii jíme potraviny, které sice účinně bojují proti přebytečným kilogramům, ale také náš organismus ochlazují. Ochlazený organismus nedokáže spalovat tuky, proto je třeba jej znovu probudit k činnosti. Jak? Kromě sportování mu můžete pomoci i potravinami, které dokáží organismus zaktivovat a tím znovu zahřát. Jsou dietní, dodají vám potřebné vitamíny, minerály a ztracenou energii.

Vhodné potraviny

 • teplé zeleninové polévky
 • obiloviny: rýže, pohanka
 • maso: kuřecí, skopové, jehněčí
 • mléčné výrobky: plísňové, kozí a ovčí sýry
 • ovoce: broskve, třešně, maliny, datle
 • zelenina: česnek, cibule, pórek, křen, chřest, chilli papričky
 • ořechy: mák, vlašské ořechy, slunečnicová semena
 • koření: skořice, zázvor, badyán, bazalka, hřebíček, fenykl, pepř, kmín
 • nápoje: červené víno, rýžové víno, káva, zázvorový čaj

Zahřejte se pohybem

Častým důsledkem hubnutí je nedostatek energie, vitamínů a minerálů v našem těle. Vyčerpaný organismus pak není schopen se zahřát. Proto je nutné nejen dietní stravování, ale i dostatek pohybu. V zimě trápí většinu žen ochablé svalstvo, které je třeba zpevnit. I když je v zimě těžší přinutit se k návštěvě posilovny, věřte, že to stojí za to. Zpevněné svalstvo má větší spotřebu energie, a to i v klidovém stavu. Když bude vaše tělo plné silných svalů, nejen, že se budete cítit lépe, ale tělo bude spalovat více energie a vy si můžete dopřát i o trochu více jídla. 


Vitariáni to mají v zimě o to těžší, že nejí vařené jídlo a tak musí vybírat potraviny, které mají za syrova zahřívací účinek. Já osobně zahřívám tedy čajema a používám z výčtu potravin ty,  které mají zahřívací účinek za syrova. a protože  nejsem 100% vitariánka, tak si dám i jedno vařené jídlo v kombinaci se syrovou stravou.Zdroj: Zdravotní magazín

Všem přeji krásný zbytek dne
Radka

2 komentáře:

 1. Jojo, zázvor, česnek, chilli, skořice, to jsou favoriti mého zimního jídelníčku ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Moji také a ještě porek zařazuji hodně.:-)

  OdpovědětVymazat

Prosím neregistrované o použití: název/adresaURL, zadejte jen jméno nebo přezdívku. Prakticky jste stejně anonymní a lépe se v tom orientují čtenáři včetně mě. Děkuji.